Predajom to nekončí - cesta k lojálnemu zákazníkovi

piatok, 30 júna |  2017 |  Tomáš Neupauer
Pre dlhodobý úspech vášho eshopu je ďalšia práca s vašimi zákazníkmi a ich udržanie nesmierne dôležité. Predsa len, zákazník má s vašim eshopom už skúsenosť, vašu stránku pozná, možno ju má uloženú v záložkách, like-ol vašu stránku na facebooku. Pri nákupe sa u vás registroval, viete jeho meno, adresu, máte na neho kontakt…Získať toto všetko vás stálo nemalé úsilie a vynaložené prostriedky a čas. Tak prečo na tom nestavať ďalej?
čítaj viac

5 vecí o affiliate, ktoré by mal vedieť každý majiteľ e-shopu

pondelok, 24 apríla |  2017 |  Tomáš Neupauer
Môžete mať krásny web, super kvalitný produkt, ale ak nemáte platiacich zákazníkov, pravdepodobne ako eshop dlho neprežijete. Preto je fundamentálnym cieľom vašich marketingových aktivít a kampaní získať platiacich zákazníkov. Existuje mnoho spôsobov ako priviesť návštevníkov na vašu stránku, a spraviť z nich vašich zákazníkov. Dnes si predstavíme jeden z nich - affiliate marketing.
čítaj viac

Poznáte ich? Týchto influencerov v ecommerce sa oplatí sledovať!

pondelok, 27 marca |  2017 |  Tomáš Neupauer
Najúspešnejší ľudia v ecommerce sú dnes majiteľmi multimiliónových spoločností. Svoj príbeh a know-how radi zdieľajú s ostatnými. Píšu blogy, alebo točia video blogy, niektorí z nich dokonca vydali niekoľko kníh, ktoré sa stali bestsellermi. Sú aktívni na sociálnych sieťach, kde zdieľajú svoje názory, myšlienky a postoje. Sú jednoducho skvelým zdrojom informácií a inšpirácie. Každý príbeh má však svoj začiatok.
čítaj viac

Kamil Aujeský: Každý by mal vedieť, akú hodnotu má jeho čas

utorok, 14 februára |  2017 |  Tomáš Neupauer
Meno Kamil Aujeský je v prostredí slovenskej online reklamy veľmi dobre známe. Za 9 rokov si Kamil prešiel niekoľkými agentúrami a mal možnosť pracovať na množstve marketingových kampaní pre veľkých klientov, akými sú napríklad Cola-Cola, Samsung, Microsoft atď. So svojim Digitálnym blogom o online marketingu vyhral ocenenie Bloger roka 2015. Je častým hosťom a speakrom na rôznych eventoch a vlastných workshopoch.
čítaj viac

Ako účtovať Besteron?

utorok, 13 decembra |  2016 |  Tomáš Neupauer
Používanie moderných služieb online prostredia, akými sú aj platobné brány zjednodušuje podnikateľom život, no neodstraňuje povinnosť viesť aj o takýchto platbách dôkladné účtovníctvo. Na Slovensku účtovanie platieb cez platobné brány neupravuje nijaký samostatný špeciálny právny predpis. Neexistuje teda žiadny presný, jednoznačný návod, ako v taktomto prípade postupovať. No povinnosť tu je, preto je potrebné postup si odvodiť podľa existujúcich pravidiel. Ako teda účtovať platby z platobnej brány Besteron?
čítaj viac

Zákaznícka podpora a 13 rád pre komunikáciu so zákazníkom

streda, 2 novembra |  2016 |  Tomáš Neupauer
Internetové obchody dnes vznikajú ako huby po daždi. Podnikatelia si môžu kúpiť hotové e-shopové riešenia, nahodia produkty, prípadne pridajú platobnú bránu a spustia online marketingovú kampaň. Načo mnohí zabúdajú je vybudovať dobrý zákaznícky servis a správne nastaviť komunikáciu so zákazníkmi.
čítaj viac

6 dôvodov, prečo ľudia opúšťajú vašu stránku bez konverzie

streda, 28 septembra |  2016 |  Tomáš Neupauer
Priviesť ľudí na vašu webovú stránku nieje v silnej konkurencii jednoduché, ani lacné. Stojí to nemalé úsilie a peniaze, investované napríklad do platenej inzercie. Ani to však nieje zárukou úspechu. To, že ľudia vašu stránku len navštevujú vás neuživí. Zvýšený traffic vám viac peniaze neprinesie, predaj áno.
Ako konvertovať čo najviac návštev na platiach zákazníkov? Prečo ľudia opúšťajú vašu stránku?
čítaj viac

Vzdelávajte sa online!

štvrtok, 11 augusta |  2016 |  Tomáš Neupauer
Všetci poznáme ten pocit, keď sa vám nechce učiť na nezaujímavý predmet do školy, nekonečné teórie a poučky, ktoré nikdy v živote nevyužijete. Ani my v Besterone sme to nemali radi. No chuť rozvíjať sa a vzdelávať sa v zaujímavých oblastiach online sveta sme mali vždy. Veríme, že prax, reálne skúsenosti a učenie sa od tých najlepších je to, čo človeka pripraví najlepšie. Aj preto sme sa rozhodli podporiť projekt Jakuba a Miša, a stali sa hrdým partnerom Truniversity.
čítaj viac

10 najčastejších chýb pri tvorbe internetového obchodu

utorok, 15 septembra |  2015 |  Ing. Miroslav Kráľ
Internetové obchody sú v súčasnosti veľmi populárne a trh je nimi doslova presýtený. Akýkoľvek tovar hľadáte, môžete si vybrať z ponuky množstva e-shopov. Zároveň však nie je výnimkou, keď prevádzkovateľ e-shop zruší, pretože sa v konkurencii nedokázal presadiť. Ak nechcete patriť medzi neúspešných, mali by ste sa pri tvorbe internetového obchodu vyhnúť týmto chybám:
čítaj viac