Boli sme súčasťou skvelej súťaže E-shop Akcelerátor

pondelok, 26 októbra |  2015

 

V rámci súťaže E-shop Akcelerátor sa súperilo v rôznych rovinách. My sme sa konkrétne zúčastnili časti „skokan“, kde sa nám predviedli skutočne zaujímavé e-shopy s potenciálom, so skvelým a najmä rýchlym príbehom o ich úspechu.

 

Porota bola vskutku rôznorodá. Spoluzakladateľ ui42, Róbert Mráz, Industry manager Google Slovensko Tomáš Peťovský, ale aj nežná dáma z digitálneho sveta, expertka na user experience, Tina Ličková. A samozrejme aj my, firma Besteron, ktorú som ja zastúpil.

 

e-shop akcelerátor porotcovia

 

Musím sa priznať, že vybrané e-shopy v našej kategórií ma naozaj ohúrili. A to nielen svojim príbehom úspechu, ale aj tvrdou prácou, ktorú e-commerce už stihli obetovať. Nakoľko v rámci prezentácie mali e-shopy len 1,5 minúty na prezentáciu, tak som s ich majiteľmi strávil aj istú chvíľku po súťaži, kde sme sa bližšie zoznámili a ja som im ešte poradil, čo by mohli v rámci svojej činnosti vylepšiť.

 

Každopádne si myslím, že vyhral najlepší, fitness e-shop – Gymbeam.sk, ktorý za dva roky činnosti stihol predbehnúť aj svoju veľkú a silnú konkurenciu.

 

Medzi ostatnými súťažiacimi e-shopmi boli aj mená ako Coolberry.sk, Fanda-NHL.sk, Bedmintonove-Potreby.sk, Protrening.sk a divokú kartu do súťaže si vytiahol aj e-shop pod názvom JMsport.sk.

 

Jednotlivé e-shopy som zanalyzoval  a keby som mal určiť víťazov len podľa určitých parametrov, tak by to bolo takto: content, teda obsah e-shopu mal jednoznačne najlepšie zvládnutý Protrening.sk. Dizajnovo najzaujímavejšie a najpútavejšie bolo spracovanie e-shopu Coolberry.sk. FandaNHL.sk bol zas e-shop, ktorý bol o level vyššie ako ostatné, nakoľko disponoval aj obrovským skladom tovaru. Jednoznačne najlepšou voľbou, ktorá plne zodpovedala titulu „skokan“ bol e-shop Gymbeam.sk, teda víťaz súťaže. Vyhral zaslúžene.

 

Touto cestou by som sa chcel poďakovať celému tímu, ktorý mal na starosti organizáciu tejto skvelej súťaže a už teraz sa teším na ďalší ročník.

 

author
Ing. Miroslav Kráľ CEO

Diskusia k článku