Platba faktúry jedným kliknutím? Žiaden problém!

nedeľa, 9 októbra |  2016

Podnikanie na Slovensku sa od jeho prvých, slobodných začiatkov ešte v 90tych rokoch výrazne zmenilo. Niektoré veci sa však ani po rokoch nemenia. Administratívne zaťaženie a byrokracia stažujú podnikanie na Slovensku. Tráviť hodiny prehrabávaním sa v papieroch a faktúrach, namiesto venovania sa kreatívnej práci a rozvoju svojho podnikania. Veľkým problémom je aj platobná disciplína Slovenských podnikateľov. Viac ako 1/3 faktúr býva uhradených až po ich splatnosti a priemerná doba zaplatenia vykonaná bankovým prevodom sa pohybuje na úrovni až 21 dní.

Besteron bol vytvorený najmä pre majiteľov eshopov. Zjednodušil platby a hlavne zrýchlil celý proces. Implementácia možnosti platby kartou alebo platobného tlačidla jednotlivých bánk je už pre eshopy v dnešnej dobe nevyhnutnosťou. Skvelou správou je, že možnosť platiť cez našu platobnú bránu teraz získajú aj podnikatelia využívajúci online službu Superfaktúra, klienti nášho nového partnera.


Ako to funguje?
Stačí mať účet v akejkoľvek banke a po prihlásení do systemému si aktivujete službu "Online platby", v záložke "Nástroje" priamo na stránkach Superfaktúry. Zobrazí sa potvrdzujúi oznam, a vy môžete začať vystavovať faktúry online. Ak ešte nie ste používateľom superfaktúry, môžete sa registrovať priamo tu.

 
Následne vystaví faktúru 
 
 
Prijímateľ faktúry už nebude musieť jednotlivé údaje prepisovať do internet bankingu pri platbe prevodom. Jednoducho klikne na "Zaplatiť online" a vyberie si svoju banku. 
 
Platba bude spracovaná cez našu platobnú bránu. Bez zbytočne vysokých poplatkov a bez dlhého čakania na vaše peniaze. Výhodou je, že keď platiteľ faktúru uhradí, peniaze získate na váš účet okamžite, aj keď máte rozdielnu banku. V súčasnosti sa priemerná doba úhrady takto vystavenej online faktúry pohybuje na úrovni 6 dní. To jev porovnaní s bežnou faktúrou až o 2/3 menej čakania na vaše peniaze!

Superfaktúra ponúka okrem možnosti online faktúry celý rad nástrojov a funkcií, ktoré majú uľahčiť život podnikateľa. Evidencia nákladov, evidencia úhrad a párovnie s bankovým účtom, daňové priznanie pre živnostníkom, hybridné pošta atď. Viac info o Superkatúre, ako aj možnost vyskúšať jej bezplatnú, 30 dňovú verziu najdete tu!

Zdroje: autor, superfaktura.sk,
author
Tomáš Neupauer

Diskusia k článku